O firme

Našu firmu Gula Carp s.r.o. reprezentuje tím troch kamarátov, nadšencov lovu rýb a prírody, Jarolím Petrovič, Martin Jokala a Vratko Stopa. Súčasťou našej spoločnosti je veľa kamarátov a známych, ktorí nám pomáhajú šíriť filozofiu lovu rýb v štýle “chyť a pusť”.

Cieľom spoločnosti Gula Carp je poskytovať služby na najvyššej úrovni pre rybárov prostredníctvom predaja kvalitných rybárskych potrieb, návnad a nástrah, poskytovať odborné poradenstvo v oblasti lovu rôznych druhov rýb a informovať rybárov všetkých vekových kategórií o najnovších trendoch a spôsoboch lovu rýb. Našim zámerom je presadiť sa na trhu s vlastnými výrobkami zo sortimentu krmív pre ryby, predovšetkým boilies a oblečením našej značky vhodným pre fanúšikov rybolovu a ich blízkych.

Veríme, že s každým zákazníkom, či priaznivcom našej firmy si vybudujeme kvalitný vzťah, založený na vzájomnej dôvere a s našimi službami poskytovanými pre Vás budete spokojní.

Jarolim Petrovič – Jardanen

Martin Jokala – Joky

Vratko Stopa – Baco

O firme

Písal sa rok 2000 a Baco a Ja ( Jardanen ) sme pozerali program, kde známy Slovenský kaprár Stano Rafaj predstavoval lov kapra na boilies. V tej dobe dostupnosť boilies a rozmanitosť na trhu neboli ako dnes, vedeli sme (aspoň u nás v Topoľčanoch) kúpiť Top Secret ako jediné boilies. Po vzhliadnutí tejto časti RRR sme išli následný týždeň na miestnu víkendovú rybačku. Pri rozbaľovaní ma Baco ohlásil a Hovorí „ pozri čo ja mám J“ a z vaku vytiahol boilies Top Secret jahoda ryba J , nato ja hovorím „ a pozri čo mám ja ! “ a vytiahol som Tutti fruti plus pva niť Richword a nastal Smiech. A tak to začaloJ.

O dva týždne na to sme už mali pozháňané všetky vtedy dostupné materiály ( a že ich nebolo veľa ) o výrobe boilies, plus sme kúpili kazetu do video rekordéra a tak začala naša cesta vo výrobe boilies. Baco, Joky, Ja ( Jardanen ) a kamoš Bilco sme sa rozhodli, že my si tie Guličky budeme šúľať vlastné. No začiatky boli o hodinách šúľania boilies v rukách a potom sme ich parili v parákoch na knedľu od našich mám J. Po prvej veľkej príprave, našúľania vlastných boilies, zložených čisto z veľkoobjemových surovín, kde sme zvolili dve príchute SCOPEX a VANILKA. Tie sme nafarbili Scopex na zeleno a Vanilku na modro. A tak vyzbrojení vlastným boilies sme sa vybrali na našu prvú boilies rybačku. Prišli sme k miestnemu jazeru, všetko rozbalili, spravili sme si prístrešok z igelitu, aby sme sa chránili pred rosou a rozložili prúty, nakŕmili a čakali. Ako sa spomínalo vo všetkom čo sme čítali, prvý záber na vode, kde sa nechytá boilies, príde najskôr po 4 hodinách.

Samozrejme naše systémy neboli ako dnes, mali sme už síce originál háky na boilies aj nadväzcové šnúrky, ale vôbec nám nešlo do hlavy „ čo to ten Rafaj trepe, aké „na pevno“, veď keď to ten veľký kapor vezme hneď zacíti to olovo a že sto gramov čo sa zbláznil „ my sme boli zvyknutí chytať kaprov na max. 25g olovko kukurička, kôrka, červíček a tak podobne. Všetko samozrejme na priebežno, malý policajt, aby kaprík nič nezacítil. A on tam treskne 100g a na pevno ! Síce kaprov mal Rafaj pochytaných veľkých, ale my sme razili vlastnú cestu. Povedali sme si: „asi tam je to inéJ.“ Kaprov sme do tejto doby mali nachytaných veľa, avšak za cca 15 rokov rybolovu ( je to cca, keďže nie sme rovnako starí ) sme mali ako partia jedného kapra 74cm. Čo bola naša TOP RYBA. A tak sme sa rozhodli, že skúsime lov na boilies. Proste sme chceli chytať tie väčšie ryby.

Do večera sme mali nejaké to potiahnutie policajta, nič ho nezadržalo pod prútom, aby sme mohli sekať. A tak o polnoci sme stiahli prúty bez záberu po viac ako 4 hodinách. Ráno sme dokŕmili a šup s tým naspäť do vody. Bol jún a strach teplo od rána, hladina sklo a strašný pekáč. Sem tam nám niečo pomrvilo s policajtom, ale ten náš záber neprichádzal. Ako sa hovorí o dvanástej sa karta otáča TAK TO PRIŠLO ! Dostal som záber. Policajt pod palicou, silon šponoval, dobehol som k prútu a zasekol. Potom sa odohrával krásny súboj v koreňoch, až som ho naviedol do podberáku.

Všetci sme zostali v nemom úžase. V podberáku sa ocitol pre nás v tej dobe Obrovský KAPOR. Bol ním prekrásny Lysák s dĺžkou 72cm. Asi nemusím písať, čo to s nami spravilo. MIESTNA VODA, VLASTNÉ BOILIES, PRVÝ KAPOR, PRE NÁS OBROVSKÝ. A tak už nebolo cesty späť. Celé leto sme sedeli na tom mieste a chytali Veľmi veľa kaprov, proste to bol záber za záberom. Samozrejme bolo to aj kŕmením. Týždenne sme v tej dobe skŕmili 40kg boilies, 10kg na hlavu Kaprára, ale stálo to zato. Z každého uloveného kapra proste striekala Zelená a Modrá farba, čoho dôkazom bolo, že im prenáramne chutia naše Guľky. Vedel by som o tom všetkom napísať román, ale to by bolo na dlho. Asi tak, stále sme študovali a študujeme, pochopili sme aj ten systém krátko nato, ako to je s tým „na pevno“. Asi by sme mali zopár záberov už predtým, ale bola to naša cesta a stále si ideme len tú svoju.

A tak to všetko pokračovalo. Začali sme chytať len na boilies Vlastnej výroby a každým rokom sme robili kvalitnejšie Guľky. Veľa sme študovali, čítali, pozerali, ale hlavne sme sami premýšľali ako spraviť tie TOP Guľky. A prax prax prax … Keďže sa tomu venujeme už 17 rokov, Lovu aj Výrobe, skúseností máme na rozdávanie.

 

Ako vznikla firma GulaCarp

Písal sa rok 2012 a ja som na začiatku roka zostal doma PN. Keďže som musel ležať, viete si predstaviť tú nudu domaJ. Žienka mi už dlhší čas pred tým dávala prečítať jednu knižku na rozvoj osobnosti a tvrdila, že je dobrá a určite ma zaujme. Nejako som nevnímal, ako to už chodí, tie slová, až prišiel tento čas J. Vzal som knižku a začal čítať. Bola to úžasná kniha a dala mi do života veľa. Začal som nad tým, čo som čítal, premýšľať.

A prišli aj iné knižky, ktoré ma posúvali stále ďalej a ďalej a ďalej. Pracoval som v rôznych firmách, ale nejako som cítil, že to nie je to, čo od života chcem. Chcel som robiť niečo sám na seba, niečo, kde môžem tvoriť, kde môžem byť tým, kým som a robiť niečo, čo ma baví. Ale keď sa človek zamyslí, v úplnom vnútri svojho bytia, čo vlastne chce, čo ho naozaj baví, čo si vie predstaviť robiť po zvyšok života a v čom je skutočne majster, v čom má prax a rokmi overené skúsenosti, zrazu zostane ticho. A tak nápady prichádzali, raz to raz ono a z času na čas aj myšlienky začať s výrobou boilies a mať vlastný obchod.

Ale my ľudia si vieme na všetko dať tisíc dôvodov, prečo nie, ale ani jeden, prečo áno. Stále som hľadal niečo, s čím by som mohol robiť. Ale ako takmer každý, som premýšľal tak, že nie veľká investícia a samozrejme okamžitý zisk. Proste, aby to hneď, ako sa hovorí, „sypalo“. Ale až po rokoch čítania a premýšľania, ako to robia tí veľkí Ľudia, som pochopil, že podnikanie, keď za vami nestojí bohatý Otecko a ani Vplyvní kamaráti, čo vám hodia do rúk hotovú vec „na a zarábaj“ a nevyhráte ani super Štátny Tender, musíte začať premýšľať, ako Skutoční Milionári. Musíte začať z úplného dna stavať svoj sen kameň po kameni. Musíte proste denne odvádzať prácu na STO PERCENT.

Aj keď Vás nikto nevidí. Musíte vidieť svoj cieľ roky dopredu. Viem, je veľa „musíte“, ale ak naozaj skutočne chcete z hĺbky svojej duše tak proste MUSÍTE. Disciplína je voľba medzi tým, čo chceš teraz a tým, čo chceš najviac. A potom vám začne tá najťažšia práca na svete. Udržať seba samého v disciplíne. Viem o čom hovorím, práve tým žijemJ. A tak som začal stále viac a viac myslieť na ten svet, ktorý tak milujem. Rybolov. Úplné rozhodnutie padlo, keď som si tak raz sedel na balkóne bafkal cígu a premýšľal.

A v tom ma to napadlo. Spomenul som si na jednu veľkú anglickú firmu, ktorá uviedla na trh super boilies. Bola to Gulička, ktorú som ja chytal už 4 roky pred jej veľkou premiérou v Anglicku. Veľmi úspešne na našich miestnych vodách Topoľčany. A vtedy som si povedal, že nato mám. Vymyslel som a úspešne odchytal guličku, ktorá uzrela svetlo Európy 4 roky po mne. Ale nie len to, vždy sme mali s chalanmi vymyslené guličky, ktoré bez zaváhania obstáli v každej konkurencii dostupnej dnes na trhu.

V jednej z múdrych kníh autor napísal „ Musíte začať tam kde ste, s tým čo máte a spraviť to najlepšie ako viete. “ A keďže prax je nepopierateľná a roky šúľania vlastných Gúľ sme mali úspešne za sebou, tak som začal, Tam kde som bol, s tým čo som mal, najlepšie ako som vedel. Byť na všetko sám nie je taká zábava, ale hlavne Mal som, Mám a Navždy budem mať PRIATEĽOV. A tak som zvolal kmeňovú radu staršiny J. Predniesol som Priateľom, aké mám plány, čo chcem dosiahnuť a ako sa chcem ďalej uberať. Otázka bola jednoduchá, ideme si spolu plniť náš SEN.

S chalanmi sme vždy tvorili perfektný tím. Vedeli sme sa dobre dopĺňať. Spolu sme vždy najlepšie rástli. Jeden niečo vymyslel, druhý k tomu niečo pridal, tretí to doplnil a tak sme vždy vedeli stúpať do výšav. Ľudovo povedané: „viac hláv, viac rozumu.“ Dali sme si týždeň, aby sme vymysleli obchodné logo, názov, pretože uznajte GULA TEAM neznie moc ako obchodná značka. V jednom bolo jasno hneď! Náš Kaprík je Náš, Ten zostane. Náš kaprík nás sprevádza už od roku 2001, kedy sme si dali vyrobiť tričká Gula Team.

Nápady boli rôzne, ale nakoniec sme dve tretiny loga zachovali a vymenili TEAM za CARP. HOTOVO. A teraz sme mohli začať. Začali sme tou nižšou radou Blue Snow a Orange Moon a k nej sme potom doplnili tú TOP Radu 007 SQUID OCTOPUS a SR. No však, neboli to Guličky do studenej vody, tak sme rok nato rozšírili TOP Radu o SR+ a RED FISH, tieto Guličky sú celoročné.

Dolu sme pridali GREEN MAN a spravili aj stred KORENENÝ POMARANČ a PIKANTNÚ HRUŠKU. Postupne sme doplnili k tomu cesto, dipované boilies, Pop Up, a dip, aby sme to mali ucelené a kompletné. Naďalej pracujeme na rozšírení. Máme v príprave zálievky ako aj nové Guličky, ktoré chytajú NAPARADU, ale keďže my sme puntičkári, tak to ešte všetko vylepšujeme, skúšame a testujeme na miestnych a zväzových vodách. Proste nič sa nedá urýchliť. Práca chvatná, málo platná.

Tak si postupujeme ďalej. Každý deň kúsok vpred. Stále rozširujeme výrobu a tešíme sa z každého úspechu. Rok 2015 sa stal rokom, kedy sme oficiálne, spravili Firmu GULA CARP s.r.o. a otvorili sme aj náš kamenný obchod, kde nás vedia ľudia stretnúť a porozprávať sa, pozrieť si naše produkty, zakúpiť vhodnú výstroj. Keďže máme roky skúseností, vieme vám poradiť, čo by mohlo byť pre vás fajn, ak nám vyzradíte čo od tej, či onej výstroje očakávate.

Aj o výrobe, obchode a veciach okolo, ako sú povolenia a veci dôležité pre fungovanie firmy a kamennej predajne, by sa toho dalo napísať veľa strán. Ale radšej Vám napíšem toto.

MILUJEME, ČO ROBÍME, ROBÍME, ČO MILUJEME…